Հայաստանում Իրանի դեսպանությունը հանդիսավոր պայմաններում նշեց Ազգային տոնը՝ Իրանի Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 47-րդ տարեդարձը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ-ում Իրանի արտակարգ և
Հայաստանն ու Իրանը նախատեսում են ռազմավարական համագործակցության համապարփակ փաստաթուղթ ստորագրել
Հայաստանն ու Իրանը նախատեսում են ռազմավարական համագործակցության համապարփակ փաստաթուղթ ստորագրել 2026 թվականին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի Թեհրան կատարած այցի ժամանակ: Այս
ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցական հայտարարություն է տարածել Կանադայում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքերի կապակցությամբ
ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցական հայտարարություն է տարածել Կանադայում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքերի կապակցությամբ․ «Խոր ցավով տեղեկացանք Tumbler Ridge-ում տեղի ունեցած կրակոցների
Տեղի ունեցող «խաղաղության» մասին թրքահպատակ քարոզին զուգահեռ մոտս մի պատմական դեժավյու առաջացավ. Արմեն Հովասափյան
Վերլուծաբան Արմեն Հովասափյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Տեղի ունեցող «խաղաղության» մասին թրքահպատակ քարոզին զուգահեռ մոտս մի պատմական դեժավյու առաջացավ։
Պուտինը Մարիամ Մերաբովային շնորհել է Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստի կոչում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մարիամ Մերաբովային շնորհել Է Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստի կոչում։ Մերաբովան տաղանդավոր վոկալիստ է, կոմպոզիտոր և մանկավարժ, ծնվել
Փաշինյանը զինծառայողների դատաբժշկական փորձաքննության միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ կստեղծի
Վարչապետ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել․ «Հիմք ընդունելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 16-րդ մասը՝ 1. Ստեղծել զորակոչային